აუდიტი და მარწმუნებელი გარიგებები
სრულყოფილად დაგეგმილი, საფუძვლიანად და მაღალპროფესიულად შესრულებული აუდიტის, მარწმუნებელი მომსახურებისა და ანგარიშგების პროცესები არა მხოლოდ უზრუნველყოფს რეგულაციებთან სრულ შესაბამისობას, არამედ ხელს უწყობს ბიზნესის ღირებულების ზრდასა და რისკების ეფექტიან მართვას. ჩვენი გუნდი უზრუნველყოფს თქვენი ორგანიზაციის მიმდინარე მდგომარეობის სიღრმისეულ და კრიტიკულ ანალიზს და გეხმარებათ უფრო ძლიერი, გამძლე და მდგრადი მომავლის დაგეგმვაში.
კლიენტებთან მჭიდრო თანამშრომლობით ჩვენ ვიღებთ სიღრმისეულ ცოდნას ინდუსტრიის გამოწვევებზე, ბიზნესრისკების დინამიკასა და ორგანიზაციულ გარემოზე, რაც გვაძლევს შესაძლებლობას შევიმუშაოთ გადაწყვეტილებები, რომლებიც უზრუნველყოფს როგორც შესაბამისობის მოთხოვნების დაკმაყოფილებას, ასევე სტრატეგიული მიზნების მიღწევას. იუ ეიჩ უაი საქართველო სთავაზობს აუდიტისა და მარწმუნებელი მომსახურებების სრულ სპექტრს, მათ შორის: ფინანსურ აუდიტს, შესაბამისობის აუდიტს, მიმოხილვებს, კომპილაციებს, შეთანხმებულ პროცედურებსა და სხვა მომსახურებებს.
2010 წლიდან, იუ ეიჩ უაი საქართველო მომხმარებლებს აწვდის მაღალი ხარისხის პროფესიულ მომსახურებას. 2021 წლიდან ვფლობთ რა, საზოგადოებრივი დაინტერესების პირის (სდპ) მომსახურების ლიცენზიას, ჩვენ პარტნიორებს ვთავაზობთ მაღალ დონეზე განვითარებულ მომსახურებებს, რომლებიც მიმართულია ინვესტორთა ნდობის ზრდისა და კაპიტალის ბაზრებში საჯარო ნდობის განმტკიცებისკენ. როგორც UHY International-ის - მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე დიდი ბუღალტრული ქსელის - წევრი, ჩვენ ვიყენებთ გლობალურ რესურსებსა და ექსპერტიზას რთული ტექნიკური საკითხების გადასაჭრელად და კლიენტებისთვის სანდო, ღირებულებაზე ორიენტირებული გადაწყვეტილებების უზრუნველსაყოფად.
დაგეხმარებით შემდეგი მიმართულებებით:
შეთანხმებული პროცედურები - დაკავშირებული მომსახურების საერთაშორისო სტანდარტი (ISRS 4400)
შეისწავლეთ თქვენი ორგანიზაციის კონკრეტული ინტერესის სფეროები შეთანხმებული პროცედურების მეშვეობით. ჩატარებული პროცედურებზე დაყრდნობით, მიიღეთ ფაქტობრივი მიგნებების ანგარიში — სრული აუდიტის ჩატარების გარეშე.
შესაბამისობა (კომპილაცია) და მიმოხილვა
შესაბამისობა და მიმოხილვა აუდიტთან შედარებით ნაკლებად მოცულობითი მომსახურებაა, თუმცა ორგანიზაციას აძლევს საბაზისო დონის ცოდნას ფინანსური ანგარიშგებების სისწორეზე.
ჩვენი აუდიტორები ახორციელებენ ანალიტიკურ პროცედურებს თქვენს ფინანსურ მონაცემებზე და სვამენ შესაბამის კითხვებს მენეჯმენტთან. ამ პროცესის შედეგად, დაგეხმარებით ფინანსური ანგარიშგებების მომზადებაში და უზრუნველვყოფთ, მათ სისწორესა და სწორად წარდგენას თქვენ მიერ არჩეული ანგარიშგების ჩარჩოს შესაბამისად.
სპეციალური დანიშნულების ფინანსური ანგარიშგების აუდიტი (SPFS)
სპეციალური დანიშნულების ფინანსური ანგარიშგება (SPFS) მზადდება კონკრეტული მომხმარებლების ანდა მიზნებისათვის და არა ფართო საზოგადოებისათვის. იგი ხშირად გამოიყენება: მარეგულირებელი ან კანონით განსაზღვრული ვალდებულებების შესასრულებლად,
საგადასახადო ანგარიშგებისთვის, სესხის ან საკრედიტო ხელშეკრულებების ფარგლებში გამსესხებლის მოთხოვნების დასაკმაყოფილებლად, ასევე, შიდა მენეჯმენტის საჭიროებებისათვის — ბიუჯეტირების, შესრულების შეფასებისა და მართვის მიზნით. SPFS შეიძლება მომზადდეს არა IFRS-ის, არამედ სხვა საბუღალტრო ჩარჩოს საფუძველზე. ასეთი ანგარიშგებები ორიენტირებულია მხოლოდ მიზნობრივი მომხმარებლების სპეციფიკურ საჭიროებებზე და შესაძლოა არ მოიცავდეს ზოგადი დანიშნულების ფინანსურ ანგარიშგებას (GPFS).
ფინანსური ანგარიშგების აუდიტი
არ აქვს მნიშვნელობა, თქვენი ფინანსური ანგარიშგება IFRS-ის, IFRS for SMEs-ის, US GAAP-ის თუ სხვა სტანდარტის შესაბამისად არის მომზადებული — ჩვენი კომპანია გთავაზობთ მაღალი ხარისხის, ყოვლისმომცველ აუდიტის მომსახურებას, რომელიც მორგებული იქნება თქვენთვის საჭირო სტანდარტების მოთხოვნებს.
ჩვენი მრავალწლიანი გამოცდილება საშუალებას გვაძლევს დაგეხმაროთ თანამედროვე ფინანსური ანგარიშგების კომპლექსური საკითხების გადაჭრაში. როგორც ლიცენზირებული აუდიტორული კომპანია, ჩვენ ვემსახურებით ყველა ტიპის საწარმოს საქართველოში — მათ შორის საზოგადოებრივი ინტერესის მქონე პირებს (სდპ). ჩვენი მაღალი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტები ატარებენ კონსოლიდირებული ფინანსური ანგარიშგებების აუდიტს სხვადასხვა ტიპის კომპანიებისთვის და ბიზნესსუბიექტებისთვის. ჩვენ ვაანალიზებთ თქვენს ფინანსურ ოპერაციებს და წარმოგიდგენთ რეკომენდაციებს, რათა გავაძლიეროთ თქვენი საქმიანობა და შიდა კონტროლის მექანიზმები.
კონტაქტი
გამოიწერეთ ჩვენი სიახლეები
გამოწერა
ჩვენთვის მთავარი ღირებულებაა მყარი და გრძელვადიანი ურთიერთობა კლიენტებთან. მრავალწლიან საერთაშორისო გამოცდილებაზე დაყრდნობით, ვეხმარებით კომპანიებს საკუთარი პოტენციალის სრულად გამოვლენაში. ვიცით, როგორ ვიპოვოთ გზები ზრდისთვის, ტრანსფორმაციისთვის და მდგრადი მომავლის შესაქმნელად.
პასუხისმგებლობის შეზღუდვა
შპს "იუ ეიჩ უაი საქართველო" არის სამართლებრივად დამოუკიდებელი ფირმა და UHY-ის საერთაშორისო ქსელის წევრი. არც შპს "იუ ეიჩ უაი საქართველო" და არც UHY-ის რომელიმე წევრი ფირმა არ არის პასუხისმგებელი სხვა წევრი ფირმების მიერ გაწეულ მომსახურებაზე.
ვებგვერდის მიზანია ზოგადი ინფორმაციის მიწოდება კონკრეტულ თემებზე. აღნიშნული მასალა არ წარმოადგენს რომელიმე საკითხის სრულ განხილვას და არ განიხილება როგორც პროფესიული ან საქმიანი ურთიერთობის საფუძველი. აღნიშნული ინფორმაცია არ განიხილება როგორც ბუღალტრული, საგადასახადო, საინვესტიციო, იურიდიული ან სხვა პროფესიული რჩევა ან მომსახურება. მიუხედავად იმისა, რომ ვცდილობთ ვებგვერდზე წარმოდგენილი ინფორმაცია იყოს ზუსტი და აქტუალური, ვერ ვიძლევით პირდაპირ ან არაპირდაპირ გარანტიას მის სისწორესთან დაკავშირებით და არ ვიღებთ პასუხისმგებლობას შეცდომებსა ან გამოტოვებულ ინფორმაციაზე.
ჩვენ ვცდილობთ, რომ გვერდი ხელმისაწვდომი იყოს 24 საათის განმავლობაში, თუმცა არ ვიღებთ პასუხისმგებლობას მის დროებით ხარვეზზე ან გათიშვაზე. ვებგვერდზე წვდომა შესაძლოა დროებით შეიზღუდოს სისტემური გაუმართაობის, ტექნიკური მომსახურების, განახლების ან UHY-ს კონტროლის ფარგლებს გარეთ არსებული მიზეზების გამო.
ვებგვერდი განკუთვნილია მხოლოდ ზოგადი საინფორმაციო მიზნებისთვის. ნებისმიერი პირის მიერ აქ წარმოდგენილი მასალის საფუძველზე მიღებული გადაწყვეტილების შედეგად გამოწვეულ ზიანზე პასუხისმგებლობა არ ეკისრება ვებგვერდის მფლობელს. ამ ვებგვერდზე შემოსვლით თქვენ ავტომატურად ეთანხმებით აღნიშნულ პირობებს.

A well-planned, thorough and professionally executed audit, assurance and reporting process not only ensures full compliance with regulatory requirements but also contributes to business value creation and effective risk management. Our team provides in-depth, critical insights into your organization’s current state and supports you in planning a stronger, more resilient and sustainable future.
By collaborating closely with clients, we gain a deep understanding of industry challenges, evolving business risks and organizational dynamics. This enables us to deliver tailored solutions that address both compliance obligations and strategic objectives. UHY Georgia offers a comprehensive range of audit and assurance services, including financial audits, compliance audits, reviews, compilations, agreed-upon procedures and other services.
Since 2010, UHY Georgia has been delivering high-quality professional services. Holding a Public Interest Entity (PIE) license since 2021, we provide our partners with advanced-level services designed to enhance investor confidence and strengthen public trust in capital markets. As a member of UHY International - one of the world’s largest accounting networks - we leverage global resources and extensive expertise to address complex technical issues and deliver reliable, value-driven solutions for clients worldwide.
Where We Can Help
Agreed-Upon Procedures - International Standard on Related Services (ISRS 4400)
Examine specific areas of interest within your organization through Agreed-Upon Procedures in accordance with ISRS 4400. Based on the procedures performed, receive a report detailing factual findings—without conducting a full-scope audit.
Compilation and Review
Being less comprehensive than a full audit, compilation and review engagements provide your organization with a baseline level of knowledge and assurance regarding the accuracy of its financial statements.
Our auditors perform analytical procedures on your financial data and make relevant inquiries of management. Through this process, we assist you in preparing your financial statements and provide support to ensure they are accurate and properly presented in accordance with your chosen reporting framework.
Audit of Special Purpose Financial Statements (SPFS)
Special Purpose Financial Statements (SPFS) are prepared for specific users or purposes rather than for the general public. They are commonly used to meet regulatory or statutory requirements, for tax reporting, to satisfy lender requirements under loan or credit agreements,
for internal management purposes such as budgeting and performance evaluation, or to fulfill agreements between shareholders, investors, or partners. SPFS may also follow non-IFRS accounting bases, such as cash accounting. These statements focus on the specific needs of the intended users and may omit disclosures typically included in general- purpose financial statements.
Audit of financial statements
Whether your financial statements are prepared under IFRS , IFRS for SMEs, US GAAP or any other framework, our firm offers robust, high-quality audit services tailored to your reporting framework. With extensive experience we support you in addressing the complexities of modern financial reporting. As a licensed audit provider, we serve all enterprises in Georgia—including Public Interest Entities (PIEs).
Our highly skilled professionals conduct audits of consolidated financial statements for a variety of companies and business entities. We analyze your financial operations and communicate our findings for improvement to strengthen your activities and control objectives.